Návrat Michaely Peškovej

Zdroj článku SAZ, foto: University of Nebraska, kompletný článok k nahliadnutiu na atletika.sk

Štyri roky, dva mesiace a dva dni – toľko trvala súťažná pauza striebornej medailistky z OH mládeže 2014 Michaely Peškovej. Po novom už atlétka nášho klubu Atletika šport hrou otestovala svoju formu na pretekoch na Mladej Garde, kde na netradičných 200 m prekážok dosiahla čas 28,91 sekundy.

„Mišu Peškovú trénujem od augusta minulého roka. Keďže mala dlhú súťažnú pauzu, zhodli sme sa, že bude dobré najprv otestovať sa v tichosti a bez veľkých očakávaní na menších pretekoch a na prekážkovej dvojstovke,“ poznamenal Peškovej nový kouč Marcel Lopuchovský.

„Bratislavské  preteky sme brali ako dobrý tréning, no zároveň som chcel, aby už vnímala atmosféru pretekov – štart z blokov, oficiálne meranie času… Pred štartom bolo vidieť, že je nervózna. Nečudo, štartovala po veľmi dlhej prestávke. Test dopadol dobre, aj keď sme s bývalým šéftrénerom SAZ Vladimírom Bezdíčkom obaja skonštatovali, že to bolo ešte ´surové´ a trochu opatrné. Potešilo ma, že rytmicky jej to vychádzalo veľmi dobre. Bolo vidieť, že s prekážkami je stále dobre zžitá.

Už jej tréningové výkony na sústredení na Tenerife naznačovali, že to stále vie. Štvrtkový štart splnil účel, Miša bola rada, že tieto preteky absolvovala, a verím, že ešte niečo pekné zabehne. Máme však stále na čom pracovať, dlhý výpadok a tréningový deficit cítiť. Do mojej tréningovej skupiny som ju bral s tým, že pomôže aj mojej ďalšej prekážkarke Rebeke Žibritovej, ktorá od nej získa skúsenosti, pretože má za sebou veľa štartov na medzinárodnej scéne.“