Jumperia 3.kolo – Bratislavská latka 2023

Halová preteková sezóna je v plnom prúde, a aj napriek lyžovačkám a vysokej chorobnosti sa naši športovci v hojnom počte zúčastnili v piatok 10. februára 2023 pretekov JUMPERIA, ktoré boli plné osobných rekordov a popredných umiestnení. GRATULUJEME a ĎAKUJEME všetkým našim športovcom za ukážkovú reprezentáciu. SME NA VÁS HRDÍ!

Prípravka

Preteky odštartovali prípravkou dievčat a chlapcov, kde sa našim športovcom podarili hneď pódiové umiestnenia v obidvoch bežeckých kategóriách.

Dve prvé miesta obsadil FELIX FIANTA v behu na 60 m, ktorý zabehol s osobným rekordom 9,56 a v behu na 60 m cez prekážky s časom 10,72.

Ďalšou hviezdičkou, ktorá sa taktiež dvakrát postavila na pódium, bola LARA CVENGROŠ. Obsadila 1. miesto v behu cez prekážky v osobnom rekorde 11,49 a 2. miesto v behu na 60 m v osobnom rekorde 10,47.

V kategórii najmladších žiakov si LEON LUBELAN vybojoval 3. miesto v behu cez prekážky, zabehol v osobnom rekorde 10,57.

V kategórii najmladších žiačok nás reprezentovali Simonka Králová a Natálka Marazová, ktoré si zabehli osobné rekordy v behu na 60 m a 60 m cez prekážky.

Gratulujeme aj ostatným pretekárom v kategórii prípravky.

Mladšie žiactvo

JUMPERIA v piatok popoludní pokračovala pre mladšie žiactvo až po dospelých, kde sme mali tiež hojné zastúpenie našich športovcov, ktorí úspešne reprezentovali našu atletickú rodinu. Najúspešnejšou medailistkou s dvomi zlatými medailami bola LAURA VLADAROVÁ, ktorá s prehľadom vyhrala beh na 60 m v osobnom rekorde 8,52 a tiež skok do diaľky v osobnom rekorde 458 cm v kategórii mladších žiačok.

Ďalšou zlatou medailistkou 🥇a veľkým prekvapením bola STELLKA KUCHTA, ktorá vo svojom premiérovom skoku do výšky v kategórii mladších žiačok, za búrlivého povzbudzovania divákov, vyhrala s výkonom 148 cm.

Pódium v skoku do diaľky mladších žiačok patril atlétkam zo ŠPORT HROU 😀:

1. miesto a zlatá medaila LAURA VLADAROVÁ

2. miesto a strieborná medaila MARTINKA MARAZOVÁ

3. miesto a bronzová medaila ELLKA MATUŠINCOVÁ

3. miesto a bronzovú medailu v behu na 60 m si s osobným rekordom 8,48 vybojoval FILIP POLAČEK.

Staršie žiactvo

V kategórii starších žiakov bol najúspešnejším MARTIN RUTAI, ktorý sa umiestnil trikrát na bronzovej priečke a odniesol si tri bronzové medaily za všetky umiestnenia v osobných rekordoch – v behu na 60 m s časom 7,72, v skoku do diaľky 531 cm a v premiérovom skoku do výšky 150 cm.

NICOLE PSÁRSKY si doskočila po striebornú medailu za 2. miesto vo svojej kategórii, kde skočila 465 cm.

LILIANE LUBELAN opäť potvrdila svoju vynikajúcu formu a v behu na 60 m si vybojovala bronz a 3. miesto v osobnom rekorde 8,40 v kategórii starších žiačok.

V kategórii starších žiakov musíme spomenúť našich bojovníkov chlapcov, ktorí si v skoku do diaľky poskákali svoje osobáčiky a umiestnili sa hneď za Martinom😃: 4. miesto Timo Holts 498 cm, 5. miesto Peťo Zachar 485 cm a 7. miesto Jurko Ivák 461 cm.

Kompletné výsledky si môžete pozrieť PRIAMO TU.